5 Najlepszych atrakcji zimowych w Muszynie

Każdy wie, że najlepszym sposobem na przetrwanie zimowego chłodu za oknem jest duży kubek gorącej czekolady, koc i dobry film. Jednak zima, zwłaszcza w pięknych, górskich miejscowościach jak Muszyna, rozpieszcza nas nie tylko w słodkim lenistwie, ale również zachęca swoimi białymi, bajkowymi krajobrazami do wielu aktywności na świeżym powietrzu.

1. Stacje narciarskie:

Zima kojarzy się nam szczególnie z takimi sportami jak narciarstwo czy snowboard. Nic dziwnego, że ten rodzaj aktywności cieszy się taką popularnością – jest to świetna rozrywka dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Muszyna i jej okolice obfitują zarówno w stacje narciarskie, jak i mniejsze wyciągi.

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla.

Położona w Beskidach, łączy ze sobą dwie miejscowości (Szczawnik obok Muszyny oraz Wierchomlę) i jest w czołówce najlepiej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Fenomenalne warunki klimatyczne utrzymujące śnieg aż do marca, a nawet kwietnia, pozwalają dłużej cieszyć się tymi aktywnościami. Dwie Doliny oferują wyciągi krzesełkowe oraz orczykowe, a długość tras zjazdowych wynosi około 10 km o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności stoków. W związku z tym Dwie Doliny są dobrym miejscem zarówno dla początkujących, którzy mogą również skorzystać z nauki jazdy, jak i dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Bardzo duża część tras jest oświetlona, co dodatkowo pozwala na jazdy wieczornymi porami, tworząc przy tym niepowtarzalny klimat.

Godziny otwarcia: 9:00 – 19:00 (w sezonie 2018/2019 czynna jedynie stacja w Wierchomli)
Cena biletów: od 35zł [ulgowy 2h] do 75zł [standardowy całodzienny]


Stacja TYLICZ.ski

Idealnym miejsce do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Początkujący miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z oddzielnej polanki z wyciągiem taśmowym, miejsce gdzie można bezpiecznie i komfortowo stawiać pierwsze kroki. Do dyspozycji łącznie 6 km tras.

Godziny otwarcia: 9:00 – 20:00
Cena biletów: od 45zł [ulgowy 2h] do 75zł [standardowy całodzienny]
Koniecznie zapytaj w hotelu o zniżkę!


Stacja Jaworzyna Krynicka

Jedna z najbardziej znanych gór wśród narciarzy. Najdłuższa trasa zjazdowa to 2200 m obsługiwana przez kolej gondolową. Oczywiście znajdą się tam również wyciągi dla mniej doświadczonych.

Godziny otwarcia: 9:00 – 18:00
Cena biletów: od 57zł [ulgowy 2h] do 110zł [standardowy całodzienny]


2. Ślizgostrada (sankostrada) w miejscowości Muszyna Złockie

Muszyna oferuje również rozrywkę, wyczekiwaną przez najmłodszych od momentu kiedy tylko spadnie pierwszy śnieg – jazdę na sankach. Ślizgostrada (sankostrada) w miejscowości Muszyna Złockie jest największym torem saneczkowym w Europie o długości 1800m. Trasa, szeroka i zabezpieczona bandami, w połączeniu z sankami wyposażonymi w hamulce i amortyzatory staje się bezpieczną, pełną zabawy trasą dla dzieci oraz starszych uczestników tęskniących za aktywnością z lat dziecięcych.

Dni i godziny otwarcia: codziennie, grupy od 3 osób 10:00-15:00, grupy od 6 osób 9:00-20:00
Cena biletów: 20zł/osoba

3. Lodowisko Zapopradzie

Kolejną popularną rozrywką Muszyny jest sztuczne lodowisko Zapopradzie, znajdujące się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. W roku 2018 obiekt został powiększony oraz zadaszony, dzięki czemu każdego dnia, nawet w niesprzyjającą pogodę możemy aktywnie spędzić czas z naszymi najbliższymi. Na lodowisku dostępna jest wypożyczalnia łyżew oraz innych akcesoriów.

Dni i godziny otwarcia: Codziennie 10:15, 11:30, 12:45, 14:00, 15:15, 16:30, 17:45, 19:00.
Cena biletów: 6zł ulgowy, 8zł cały, grupa powyżej 10 osób 4zł

4. Spotkanie z psim zaprzęgiem

Niezwykle rzadką atrakcją nie tylko w regionie, ale i w Polsce jest możliwość spotkania się z psim zaprzęgiem przy lodowisku w Muszynie. Dzięki temu każdy uczestnik może zapoznać się z psami (rasa husky, malamut itp.) oraz musherami (poganiacze psów) i poczuć nastrój najmroźniejszych zakątków świata takich jak Alaska czy Syberia. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane sprzęt oraz prowadzenie psiego zaprzęgu i – co najważniejsze – w ofercie dostępna jest przejażdżka specjalnymi ścieżkami wśród pięknego zimowego krajobrazu.

Aktualizacja: W sezonie 2018/2019 atrakcja jest niedostępna

5. POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY

Coś dla amatorów pieszych wędrówek po bezdrożach. Piękne scenerie bez ogromnej ilości turystów dają poczuć się jak w zapomnianym świecie. Ogółem na terenie Parku znajduje się około 350 km oznakowanych szlaków turystycznych uzupełnionych o sieć znakowanych szlaków rowerowych, narciarskich i konnych. Ofertę szlaków turystycznych wzbogacają ścieżki dydaktyczne i edukacyjne, których na terenie Parku jest obecnie jedenaście.

Oczywiście bogactwo zimowej Muszyny nie kończy się tylko na wyżej wymienionych atrakcjach. Dostępna jest również organizacja niezapomnianych kuligów uwieńczonych wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, wypożyczalnia rakiet oraz skuterów śnieżnych, czy choćby przejażdżka na końskim grzbiecie pozwalająca eksplorować okoliczne tereny w zimowej scenerii.

  • Zapytaj nas w hotelu o ofertę 🙂

Zarezerwuj miejsce już dziś!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami oraz aktualnymi promocjami, dzięki którym maksymalnie wykorzystają Państwo czas spędzony w Hotelu Beata.